Альбрехт Мензель – скрипка
Олександр Земцов – альт, диригент
«…Немає іншої дороги ніж музика»
П. І. Чайковський – всесвітньо відомий російський композитор з українським корінням. Його твори в рівній мірі захоплюють та хвилюють усіх людей незалежно від професій та національностей. Музика Чайковського підкорює своєю щирістю, теплотою і всепроникливістю.
У концерті прозвучать безсмертні шедеври великого Майстра: Симфонія №2 та Концерт для скрипки з оркестром ре мажор, оp. 35.
Симфонія № 2 написана під час перебування композитора в Україні і сприймається як музична поема про Україну. Це пов’язано не тільки з тим, що в основу твору покладена жартівлива українська пісня «Журавель», але і в загальному характері музики відображена українська душа.
Концерт для скрипки з оркестром входить до переліку найкращих творів музичного мистецтва, зокрема, завдяки блискучій віртуозності партії солюючого інструменту. Цей твір надихнув сучасного французького кінорежисера, сценариста та продюсера Раду Міхайляну на створення фільму «Концерт», який вийшов на екрани в 2009 році. Музика Концерту надзвичайно оптимістична, світла, передає захоплення радістю буття, жагу до життя.
Соло на скрипці виконає справжня висхідна зірка з Німеччини, переможець багатьох міжнародних конкурсів, – Альбрехт Мензель. Незважаючи на юний вік, Альбрехт вже підкорив деякі з найпрестижніших сцен світу – Карнегі Хол, Кеннеді Центр у Вашингтоні та інші – в рамках турне із всесвітньо відомою скрипалькою Анне-Софі Муттер. «Хочу доторкнутися до людського серця і передати емоції від душі до душі» П. І. Чайковський.
About the author